Jeśli kupujesz nowe mieszkanie, bądź chcesz zrobić remont w mieszkaniu, które już posiadasz powinieneś pomyśleć o usługach projektanta wnętrz. Nie jest to już usługa luksusowa a może przynieść wiele zalet. Wbrew pozorom taka naprawdę usługa tego typu niesie za sobą oszczędności finansowe i czasowe.

Wybór architekta

Zanim wybierzemy architekta musimy dobrze się zastanowić i poszukać osoby, która będzie w stanie spełnić nasze oczekiwania. Powinniśmy wcześniej spotkać się z architektami i porozmawiać o ich wizjach i swoich oczekiwaniach. Jeszcze zanim kupimy mieszkanie warto skonsultować się ze specjalistą, gdyż to może pomóc w wyborze najbardziej odpowiedniego lokum. Architekt powie nam o niedoskonałościach i minusach poszczególnych mieszkań, które mogły nas zainteresować. Zanim kupimy mieszkanie i budynek będzie wykończony przez dewelopera można również liczyć na to, że bez dodatkowych kosztów usunie on ściankę działową czy dostawi tam kolejną, bądź zmieni położenie gniazdek elektrycznych.

Nowoczesne wnętrze

Architekta wnętrz musimy traktować jako osobę, która ma nieść nam pomoc w przygotowaniu wnętrza doskonałego. Wizja, którą ma architekt nie koniecznie będzie porywać się z upodobaniami klienta, dlatego tutaj ważna jest negocjacja, by znaleźć możliwie najlepsze rozwiązanie. Architekt najczęściej przygotowuje kilka projektów, dzięki czemu klient może wybrać konkretne rozwiązania, które mu najbardziej odpowiadają. Jeśli korzystamy z usług architekta wnętrz powinniśmy przede wszystkim oczekiwać jego zaangażowania i tego, że będzie słuchał naszych uwag.

Musi to być osoba, która jest na bieżąco z panującymi na rynku trendami, a także mieszka blisko nas, gdyż dzięki temu będziemy mogli pozostać z taką osobą w stałych kontaktach. Oszczędność pieniędzy Architekt wnętrz tak naprawdę przyniesie nam oszczędności. Mimo, ze korzystamy z jego usług i musimy je opłacić to niosą one za sobą wiele kwestii, które w ostatecznym rozrachunku przyniosą oszczędność. Architekt jest w stanie zaproponować najlepsze rozwiązania i zbilansuje koszty. Poza tym taka osoba stale współpracuje ze sklepami oraz wykonawcami, dlatego często u takich osób ma zniżki, z których my jako klienci również będziemy mogli skorzystać.

Poleci on możliwie najtańsze sklepy, sprawdzonych wykonawców a sam stale będzie nadzorował realizację projektu. W ostatnim czasie tego rodzaju nadzór inwestorski zyskuje sobie zwolenników, gdyż oszczędza się czas, nerwy i przychodzi na gotowe. Jeśli w pełni ufamy wybranemu przez siebie specjaliście można swobodnie na takie rozwiązanie się decydować. Przy wykończeniu mieszkania możemy stracić dużo sił, nerwów i czasu a pomoc specjalisty może okazać się nieoceniona w takiej sytuacji, dlatego rzeczywiście warto po nią sięgnąć.

Uważajmy na amatorów - wybieraj tylko sprawdzonych projektantów

Korzystanie z biur projektowych cieszy się coraz większą popularnością i korzysta z nich bardzo wiele osób. Nie zawsze wiemy jak nasz dom ma ostatecznie wyglądać, dlatego trzeba poradzić się specjalisty, który podpowie nam jakie materiały wybrać i detale przygotować. Gdy chcemy skorzystać z usług projektanta musimy jednak uważać, by skorzystać z usług prawdziwego specjalisty a nie amatora. Na co zwracać uwagę, by wybrać dobrego architekta? Czy lepiej wybrać biuro czy samodzielnego specjalistę? Istnieje obecnie duży wybór na rynku usług związanych z projektami wnętrz.

Gdy stajemy przed decyzją, czy ma to być samodzielny specjalista czy wyspecjalizowane biuro musimy pamiętać, że niezależnie jaką decyzję podejmiemy zawsze będą jej plusy i minusy, które trzeba wziąć pod uwagę. Zazwyczaj zwracamy uwagę na ceny, które są dla nas swego rodzaju wyznacznikiem realizowanych usług. W rzeczywistości jednak drogie nie zawsze będzie oznaczać dobre i również w drugą stronę, cięcie kosztów może znacząco pogorszyć realizowane usługi.

Przede wszystkim nie powinniśmy niczego uogólniać. Nie można z góry zakładać, że samodzielny specjalista nie ma doświadczenia, a biura są bardziej profesjonalne. Praktyka daje bowiem wiele innych przypadków, gdy nawet amator jest w stanie stworzyć naprawdę ciekawe wnętrze. Uważajmy jednak, by nie trafić na całkowicie zieloną osobę w tych sprawach. Trzeba wybierać z głową, i na wybór dobrego specjalistę warto nieco czasu poświęcić. Zacznijmy od przeglądania katalogów różnych biur w sieci.

Gdzie szukać projektanta wnętrzTam znajdziemy wiele ciekawych ofert, z których będzie można wybrać coś dla siebie. Nie skupiajmy się jedynie na wyspecjalizowanych biurach, rozważmy również wybór samodzielnie działającego specjalisty. Znajdziemy w sieci wiele ciekawych propozycji od osób, które skończyły ASP i zajmują się aranżacją wnętrz. Warto sprawdzić opinie na ich temat na forach, które są niezależne i będą dla nas dużą podpowiedzią. Następnie warto porozmawiać z potencjalnym wykonawcą. Dzięki temu zbadamy, czy jego wizja będzie odpowiadać naszemu projektowi i marzeniom o pięknym wnętrzu.

Dodatkowo poznamy osobę, z którą przyjdzie nam współpracować i zobaczymy, czy będzie to taka osobowość, która nam będzie odpowiadać. Jeśli już poznamy oferty projektantów i wszystkie koszty, które musimy ponieść powinniśmy również dobrze zapoznać się ze wszystkimi zapisami umowy, którą będziemy podpisywać. Musimy wiedzieć jakie konsekwencje grożą w przypadku niedotrzymania umowy, a także jakie gwarancje mamy, gdy wykonawca nie będzie dobrze działał. Dzięki temu unikniemy przykrych niespodzianek w trakcie realizacji usługi. Zanim wybierzemy projektanta powinniśmy więc dobrze przeanalizować oferty kilku biur i samodzielnych projektantów. Nie trzeba spieszyć się z decyzją a dodatkowe pytania, które zadamy specjaliście dadzą nam odpowiedź na kogo warto się zdecydować.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz

Warto przeczytać