O ergonomicznej i komfortowej w użytkowaniu kuchni marzą nie tylko te osoby, które uwielbiają gotować. Piękna kuchnia stanowi serce domu i ułatwia wszystkim życie. Dlatego też podczas projektowania tego pomieszczenia warto wziąć pod uwagę kilka cennych wskazówek, dzięki którym być może wybrany przez nas układ mebli będzie dla nas wygodniejszy i da nam większe zadowolenie z finalnego efektu. 

Projekt dobrze jest podzielić na poszczególne strefy 

Bez wątpienia kuchnia to takie pomieszczenie, które jednocześnie powinno spełniać wiele funkcji. Aby każda z nich mogła być dobrze realizowana- pomieszczenie, a także całą zabudowę kuchenną dobrze podzielić jest na różne strefy. Jeśli kuchnia ma odpowiedni metraż, jedną z odrębnych stref bez wątpienia będzie strefa jadalniana. W ramach zabudowy kuchennej dobrze jest też pomyśleć o zaprojektowaniu specjalnych szafek do przechowywania żywności lub też może to być nawet niewielka spiżarnia. Wyposażenie szafek do przechowywania można dostosować do tego, co w nich będziemy chcieli trzymać.

Bardzo ważną strefą- jeśli nie najważniejszą- jest strefa gotowania i pieczenia. To tutaj najczęściej przygotowuje się potrawy, dobrze jest więc, aby piekarnik, płyta indukcyjna oraz zlewozmywak znajdowały się dość blisko siebie. Określając strefy kuchenne na pewno warto wydzielić też miejsca do przechowywania talerzy, kubków, elementów zastawy- jeśli pozwala nam na to miejsce możemy zdecydować się na takie szafki na wymiar w górnej zabudowie kuchennej, które będą posiadały estetyczne przeszklenia pozwalające na wyeksponowanie ceramiki. Chcąc zamówić meble kuchenne na wymiar, które będą idealnie dopasowane do pomieszczenia i naszych preferencji, warto wejść na stronę https://www.fabrykamebli.pl/

Praktyczna zasada trójkąta równobocznego 

To również bardzo przydatna wskazówka związana z projektowaniem kuchni na wymiar. Wystarczy usiąść z kartką papieru i wytyczyć w swoim pomieszczeniu takie rozmieszczenie trzech najistotniejszych elementów wyposażenia, aby każdy element znajdował się na wierzchołku trójkąta równobocznego. W ramach trójkąta musi się znaleźć na rysunku kuchenka, lodówka, a także zlewozmywak. Zasada ta naprawdę doskonale sprawdza się w praktyce i pozwala stworzyć ergonomiczną, dobrze zagospodarowaną kuchnię.

Artykuł partnera

Komentarze (0)

Zostaw komentarz

Warto przeczytać