Wiosna to idealny czas na nowy początek. Jest to moment, w którym przyroda odzywa, budzi się do życia i zaczyna na nowo się odradzać. Dlatego jest to instynktownie, najlepszy czas na porządki i zmiany, na przykład remont. To właśnie wiosną najlepiej podjąć się remontu. Dlaczego akurat tą porą roku? Jakie są przydatne porady w tej kwestii oraz o czym należy bezwzględnie pamiętać podczas remontu?

Dlaczego akurat wiosna? Zimą z powodu niskich temperatur niemożliwe lub utrudnione jest wykonywanie większości prac budowlanych i remontowych. Także wilgoć jest przeciwwskazaniem - nie powinno się w takiej aurze malować ścian. Przyklejone tapety zimą mogą się łatwo odkleić, ponieważ zadziała na nie niekorzystnie ogrzewanie. Inną zaletą remontu wiosną jest dłuższy dzień. Dzięki temu można zrobić więcej i nie mieć kłopotów, na przykład podczas remontu łazienki, która jest niezbędna w mieszkaniu. Ponad to praca w naturalnym świetle przynosi bardziej estetyczne efekty, dlatego warto zacząć od rana i przyłożyć się, ponieważ remont to inwestycja na lata

Od czego zacząć remont?

Remont należy rozpocząć od analizy budżetu oraz potrzeb. Trzeba ustalić ile pieniędzy można przeznaczyć oraz co wymaga naprawy albo remontu. Niektóre prace, jak malowanie ścian, można wykonać samemu, ale koszty zwiększą się jeżeli do pracy zatrudni się ekipę remontową do prac, które są bardziej zaawansowane. Dobry plan to też podstawa udanego, sprawnego remontu. Można dzięki temu zaoszczędzić dużo czasu oraz pieniędzy, na przykład decydując się na remont w weekend aby trwał on jak najkrócej i nie był dużą niedogodnością.

Remont łazienki

Remont - wybór materiałów

Jakość materiałów stanowi o efekcie końcowym remontu, a także o trwałości wykonanych prac. Przy remoncie kuchni i łazienki najwięcej uwagi trzeba poświęcić farbie. Są to pomieszczenia, którym najbardziej zagraża wilgoć oraz zabrudzenia. Opłaci się zatem zainwestowanie w specjalny rodzaj farby odporny na te niesprzyjające czynniki. Odnowienie podłogi trzeba zacząć od ustalenia jak często będzie ona eksploatowana i w jakim pomieszczeniu się znajduje. Na tej podstawie należy dobrać dobry, wytrzymały materiał. Nie można zapomnieć o tym, że w tym wypadku cena zazwyczaj idzie w parze z jakością oraz o tym, że kwestie praktyczne trzeba przedłożyć nad kwestie estetyczne. Dodatkowo droższe rozwiązania często okazują się bardziej opłacalne w dłuższym horyzoncie czasowym. 

Podczas remontu najwygodniejsze jest opuszczenie mieszkania na czas trwania prac. Nie zawsze jest to możliwe, ale dzięki temu można uniknąć kurzu i pyłu a także innych niedogodności. Należy też zabezpieczyć wszystkie meble i inne cenne przedmioty, które mogłyby się zniszczyć albo zabrudzić. Najlepiej byłoby je schować i zabezpieczyć, ale na przykład meble są na to zbyt ciężkie.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz

Warto przeczytać