Kupując mieszkanie staramy się wybrać takie, które najbardziej nam odpowiada wizualnie. Jednak coraz więcej ludzi jest świadomych, że owe pomieszczenia muszą być też odpowiednio wygłuszone, co znacznie wpływa na komfort mieszkania. Mało kto decyduje się na kupno wymarzonych czterech kątów przy głośniej ulicy, na której gigantyczny ruch trwa praktycznie całą dobę. Dlatego warto sprawdzić, czy nasze mieszkanie jest odpowiednie zaaranżowane także pod kątem akustycznym.

Zabójczy hałas

Hałas otacza nas cały czas. Jesteśmy do niego tak bardzo przyzwyczajeni, że praktycznie nie zwracamy już na niego większej uwagi. Niestety, jest to bardzo poważny błąd, ponieważ permanentny hałas może znacząco pogorszyć nasz słuch. Dźwięki to drgania, które docierają do naszego mózgu za pomocą narządu słuchu. Większość z nas nie dba o słuch. Jest to zmysł, o którym w większości przypadków przypominamy sobie w momencie pojawienia się problemów. Natłok dźwięków w mieszkaniu nie wpłynie na nas dobrze, gdy po męczącym dniu chcemy odpocząć, zrelaksować się i w ciszy delektować ulubioną herbatą. Jeżeli dokładnie słyszymy rozmowę naszych sąsiadów zza ściany, płacz dziecka, teksty  piosenek, a także głośne rozmowy telefoniczne i stukanie szpilek, to być może nadszedł czas, żeby zainwestować w profesjonalne wygłuszenie pomieszczeń.

panele Eho Muteboards

Panel akustyczny drewniany EHO Muteboards. Fot. muteboards.pl

Akustyka pomieszczeń - panele EHO Muteboards

Adaptacją akustyczną naszego apartamentu zajmie się firma EHO Muteboards, która już od wielu lat jest producentem drewnianych paneli wygłuszających. Priorytetem dla projektantów paneli akustycznych było uniknięcie używania sztucznych elementów w produkcji. Dlatego wybór padł na drewno. Panele akustyczne EHO Muteboards są bardzo eleganckie i będą pasować do wielu aranżacji, od klasycznych, po bardziej szalone. Najważniejszą jednak rzeczą jest fakt, że panele akustyczne EHO rozpraszają i pochłaniają dźwięki, dzięki czemu eliminują hałas, poprawiają brzmienie mowy i ułatwiają jej zrozumienie. Jeżeli wygłuszymy swoje pomieszczenie za pomocą paneli, to będziemy mogli się cieszyć ciszą i spokojem, co poprawi komfort naszego życia.

Montaż paneli akustycznych EHO

Panele akustyczne EHO są bardzo proste w montażu. Projektanci zadbali o to, aby każdy mógł je samodzielnie założyć w swoim mieszkaniu lub pomieszczeniu biurowym. Jeżeli jednak nie chcemy montować takich paneli sami, to możemy skorzystać z usług certyfikowanego partnera EHO Muteboards, jakim jest firma IKA-Bud. Dzięki współpracy tych dwóch firm powstał specjalny, autorski system montażu paneli akustycznych. Opiera się on na wykorzystaniu profili stalowych ze specjalną perforacją, co pozwala łatwo regulować położenie paneli.

Jeżeli mamy już dość ciągłych rozmów telefonicznych, które słyszymy z sąsiedniego mieszkania, to panele EHO zdecydowanie są przeznaczone dla nas. Hałas nie tylko szkodzi zdrowiu, ale także przeszkadza skoncentrować się oraz nie pozwala się w pełni zrelaksować. Dlatego do powszechnego użytku została wprowadzona oficjalna norma akustyczna dla pomieszczeń mieszkalnych i biurowych.

Więcej na muteboards.pl

 

Komentarze (0)

Zostaw komentarz

Warto przeczytać