Ogród zimowy to wspaniałe miejsce w domu, które może pełnić wiele funkcji- z jednej strony może stwarzać przestrzeń pod uprawę niezwykłych roślin, a z drugiej strony może stanowić piękne pomieszczenie wypoczynkowe. Dlatego też na takie inwestycje decydują się nie tylko pasjonaci zieleni we wnętrzach. Ogrody zimowe to zazwyczaj miejsca bardzo dobrze nasłonecznione, ciepłe i po prostu piękne. W jaki sposób stworzyć taki ogród zimowy marzeń? 

Wytrzymałe konstrukcje z aluminium 

Najczęściej stosowanym rozwiązaniem jest wykonywanie ogrodów zimowych opartych o wytrzymałą, aluminiową konstrukcję. Elementy nośne konstrukcji są umieszczane wewnątrz przy zastosowaniu krokwi o odpowiedniej głębokości. Sam charakter aluminiowej konstrukcji również może być różny- bardziej zaokrąglony lub też bardziej kanciasty w zależności od upodobań inwestora. Ogród zimowy posiada specjalny system odprowadzania wody deszczowej poprzez dedykowane orynnowanie. Stosowane są także specjalne siatki przeciw zanieczyszczeniom, dzięki którym ogród zimowy może prezentować się idealnie niezależnie od pory roku. Nosząc się z myślą o wybudowaniu takiego ogrodu zimowego warto wejść na stronę https://www.aliplast.pl/oferta/ogrody-zimowe i zapoznać się z charakterem oferowanych konstrukcji. Aluminiowe profile są przystosowane do zabudowy w dwóch wersjach- zarówno z poliwęglanem komorowym, jak i z szybami zespolonymi. 

Jaka może być kolorystyka takiego ogrodu zimowego? 

Kiedy myślimy o konstrukcji ogrodu zimowego zdecydowanie najczęściej przed oczami staje nam wersja w kolorze srebrnym lub też czarnym. Są to kolory bardzo klasyczne i stonowane, eleganckie i modne. Tak naprawdę można jednak wybierać spośród szerokiej gamy kolorystycznej palety RAL jeśli chodzi o konstrukcję. Można zastosować zarówno kolory strukturalne, jak i te drewnopodobne. Tym samym z powodzeniem można zrealizować marzenie o ogrodzie zimowym, który będzie idealnie komponował się zarówno z budynkiem, którego będzie częścią, jak i z ogrodem, który będzie go otaczał.

Artykuł partnera

Komentarze (0)

Zostaw komentarz

Warto przeczytać