Płyty o kształcie wielkoformatowym pojawiły się w Polsce jako odpowiedź na trendy sięgające całego świata jeśli chodzi o wzornictwo i projekt. Gresy mogą obecnie służyć nie tylko jako wyposażenie oczywistych pomieszczeń typu łazienka czy kuchnia, ale mogą również znajdować się w salonie, prywatnym gabinecie oraz małżeńskiej sypialni.

Ponadto płytki mając doskonałą jakość, a do tego posiadając odporność na niskie temperatury lub upały da się położyć jako elewację domów albo jako blaty na meblach. Rola klasycznej ceramicznej płytki została pod każdym względem zmieniona.

Obecnie ludzie kiedy nie pracują, próbują w głównej mierze odnaleźć spokój i odetchnąć. Takim potrzebom towarzyszą firmy zajmujące się wnętrzami budynków i wszystkim co z tym związane. Nie chodzi tu wyłącznie o popularne teraz kolory, czy strukturę ale ogólnie jak wizualnie przedstawia się pomieszczenie. Przez to Polacy mogą teraz w swym państwie kupić wielkoformatowe płyty w jakich się chce tylko rozmiarach.

Płytki w salonieNajwiększe z nich to aż 1,2x2,4 metra. Dzięki wielkości nie trzeba do nich mieć dużej ilości fug, a tym samym niwelują efekt pociętych płaszczyzn zarówno na podłodze jak i ścianie. Do tego mają stonowane kolory, które nawiązują do naturalnego budownictwa - beton, kamień. W pokoju uzyskuje się harmonię i spokój.

Salon

Miejsce przyjmowania gości i odpoczynku podczas czytania fantastycznej książki. Urządzają ten pokój staramy się, aby wizualnie był stonowany. Ułatwi to uzyskać odprężenie. Płyty w dużym formacie dają wiele opcji urządzania. Da się je umieścić i na podłodze w salonie i na ścianach. Przestrzeń wyda się wtedy spójna, a jednocześnie minimalistyczna. Ciepły kolor pozwoli zachować elegancje i przytulność.

Urządzenie miejsca pracyMiejsce pracy

Ten który może wykonywać swą pracę przebywając w domu musi mieć pomieszczenie pozwalające na swobodne, ale i efektywne prowadzanie. Pokój, gdzie używa się umysłu do pracy musi mieć mało przedmiotów i jednolite kolory. Urządzając gabinet za pomocą płytek imitujących beton stworzy minimalizm. Kolory szarości, ale oczywiście te neutralne, pomagają się skupić i wprowadzają harmonię.

Pokój

Jeśli są ludzie, którzy chcą, aby powierzchnia ich domu/mieszkania wyglądała dokładnie tak samo, powinni skorzystać z płyt dostępnych w największym z możliwych rozmiarów czyli 1,2 metra x 2,4 metra. Dzięki temu, nie potrzeba nakładać bardzo wielkiej liczby fug, utworzone podłoże będzie się wydawać jednolite, a do tego uzyska atmosferę spokoju. Jeśli w takiej sytuacji ktoś zdecyduje się użyć stylu mającego imitować prawdziwy kamień czyli głównie onyks z elementami beżu, ofiaruje pomieszczeniu pewną lekkość.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz

Warto przeczytać