Projektowanie oświetlenia jest dziedziną w której panują liczne trendy i które stale przechodzi przez intensywny rozwój. Rozwiązania które były prawdziwym hitem jeszcze kilka lat temu obecnie nie są już uważane za szczególnie atrakcyjne. Warto w takim razie nieco bliżej zapoznać się z najnowszymi trendami które kierują osobami odpowiedzialnymi za projektowanie oświetlenia domowego, bowiem dzięki temu znacznie ułatwimy sobie wybranie wśród takich rzeczy czegoś dla siebie idealnego.

Zaskakujące jest to, że wielu młodych ludzi nie zna w ogóle znaczenia słowa "żyrandol". Dość często jest ono kojarzone z czasami PRL-u czy latami 90, przez co uważa się to za symbol dawnych czasów. Dochodzi wręcz do tego, że w czasie związanych z tym zakupów mnóstwo ludzi prosi o "lampy wiszące", zupełnie jakby kupowanie żyrandolu było dla nich czymś wstydliwym. Należy zatem jak najszybciej wyzbyć się takiego podejścia do tych spraw, bowiem jest to poważny błąd przez który sami zamykamy się na mnóstwo interesujących możliwości.

Oświetlenie designerskieOdpowiednie oświetlenie w salonie jest sprawą niesamowicie wręcz ważną. W pomieszczeniu tym ustawiony jest zazwyczaj masywny stół przy którym odbywają się wszystkie spotkania czy zwykłe, rodzinne obiady. Z tego też powodu wybranie jednej, dużej lampy do oświetlenia ogólnego jest tutaj bardzo dobrą propozycją. W tym przypadku bardzo ważne jest jednak przemyślenie oświetlenia w taki sposób, aby jednocześnie stanowiło ono dobrą ozdobę danego pomieszczenia.

W tej roli zdecydowanie najlepiej sprawdzą się lampy wiszące w stylu sopli, kielichy czy trójkąty. W czasie wybierania lampy do powieszenia nad stołem w jadalni musimy kierować się nie tylko względami estetycznymi; niezwykle ważne są również same wybieramy stołu. Lampa musi być odpowiedniego do niego dopasowana, bowiem jedynie wówczas będzie dobrze spełniała swoje zadania – jeśli będzie za duża lub za mała, to będzie nam jedynie przeszkadzała w normalnym korzystaniu z takiego pomieszczenia.

Lampy sufitowe – nowoczesne oświetlenie

Pełne wyposażenie mieszkania nie jest niczym prostym. Istnieje sporo różnych kwestii na które musimy poświęcić tutaj mnóstwo czasu – przykładem może być dobór odpowiedniej podłogi czy też kolorystyki ścian. Sporo problemów może sprawić także określenie odpowiedniej koncepcji umeblowania. Równocześnie wielu ludzi przekonuje się, że praktycznie najtrudniejszym zadaniem jest wybranie wszystkich dodatkowych elementów oraz detali naszego pomieszczenia. Do tego grona zalicza się między innymi oświetlenie sufitowe; obecnie jest to bardzo szeroka kwestia, a dostępne w sklepach rozwiązania potrafią odznaczać się naprawdę ciekawym wyglądem.

Wiszące lampy

Na rynku panuje obecnie ogromny wybór takich rzeczy, co wbrew pozorom może dla nas być pewnym problemem. Współcześni projektanci dosłownie prześcigają się w tworzeniu nowych, coraz to ciekawszych rozwiązań. Z tego też powodu musimy jak najdokładniej przeanalizować nasze mieszkanie i zastanowić się, jakie dokładnie rozwiązania tego typu będą w nim najlepsze.

Trendem obowiązującym aktualnie w tej branży jest dostosowywanie rodzaju oświetlenia do samego charakteru pomieszczenia. Na szczególną uwagę zasługuje tutaj przede wszystkim nowoczesne oświetlenie sufitowe. Zalicza się do niego: oświetlenie wiszące pojedyncze, oświetlenie wiszące podwójne, oświetlenie wiszące wielopunktowe, oświetlenie sufitowe krótkie. Same żyrandole także odznaczają się sporym zróżnicowaniem; znajdziemy wśród nich między innymi modele klasyczne, kryształowe, "żyjące żyrandole" oraz modele ozdobione najróżniejszymi ciekawymi motywami.

W czasie wybierania odpowiedniego dla siebie rozwiązania musimy kierować się zarówno względami praktycznymi, jak i estetycznymi. Sam dobry wygląd zawsze jest tutaj bardzo ważną rzeczą, bowiem dobre oświetlenie powinno w jak największym stopniu wzbogacać dane pomieszczenie. Czasami musimy zainwestować tutaj nieco pieniędzy, ale jednocześnie dzięki temu będziemy w stanie uzyskać naprawdę interesujące efekty. Warto zapoznać się z twórczością najbardziej znanych projektantów lamp, którzy mają do zaoferowania mnóstwo interesujących rzeczy.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz

Warto przeczytać