Gdy będziemy mieli wybrać żyrandol okaże się, że w sklepach propozycji jest rzeczywiście masa i ten wybór może się okazać trudny. Dlatego na samym początku trzeba się zastanowić, gdzie taka lampa ma się znajdować. Inne są bowiem propozycje lamp do sypialni, inne do salonu czy kuchni.

Proces wyboru lampy musi być przemyślany, szukamy propozycji, która uzupełnić może przestrzeń. Często może się wydawać, że żyrandol musi być wpasowany w styl pomieszczenia, ale nie koniecznie tak musi być czasami warto się także zdecydować na nutkę szaleństwa i eksperymenty.

Trzeba jednocześnie pamiętać, że jeśli szukamy czegoś ciekawego, wyróżniającego się i oryginalnego nie można przesadzić, by nie przyćmić reszty wystroju. Jeśli chodzi o klasyczny żyrandol to także bardzo popularny nadal będzie kryształ, a więc duża lampa wisząca, która w salonie może dodawać mu wiele elegancji i pięknej estetyki. Na pewno wybór jest ogromny i z tym nikt nie może dyskutować właściwie wystarczy udać się do jednego z licznych sklepów.

Modny żyrandol

Jaki żyrandol będzie najlepszy?

Jeśli chcemy wybrać żyrandol trzeba brać pewne sprawy pod uwagę. Na początek wielkość pomieszczenia, która to ma bardzo duże znaczenie. Ważne, by taki żyrandol jaki wybierzemy nie okazał się za duży, bo może po prostu wyglądać niekorzystnie. Nie może być zbyt mały, ponieważ wtedy tego światła będzie nam brakować. Na pewno nieco zbyt duży żyrandol będzie lepszy niż zbyt mały. Istotna sprawą będzie położenie naszego sufitu. Jego wysokość to ważna cecha, ponieważ pod tym kątem również wybiera się lampy, chodzi o to jak wysoko będzie wisieć, od tego zależy jak będzie oświetlać dane.

Zakłada się, że żyrandol nie powinien znajdować się więcej niż 2 metry nad ziemią. W traktach komunikacyjnych trzeba będzie zastanowić się na zostawieniem dobrej wysokości. Jak sufit będzie niski dobrym wyborem mogą być plafony. W takiej sytuacji będą one dobrym wyborem, nie będą stanowić takiego ograniczenia, nie będą przeszkadzać w normalnym wykorzystywaniu wnętrz.

Odkryj możliwości lamp wiszących

Lampa wisząca nad stołem w jadalni dla wielu osób jest właściwie obowiązkowym elementem czegoś takiego. Takie oświetlenie pełni zarówno funkcje praktyczne jak i dekoracyjne, zaś każde rodzinne spotkanie przy takim stole może być dzięki niemu jeszcze przyjemniejsze. Lampa wisząca może być także dobrym źródłem światła chociażby w sypialni czy pokoju dziecięcym. Same kwestie dekoracyjne przy takich rzeczach zdobywają obecnie coraz większą uwagę. Na rynku spotkamy się z ogromnym ich wyborem, dzięki czemu znalezienie wśród nich czegoś faktycznie dla siebie idealnego nigdy nie powinno nam sprawić większych problemów.

Żyrandol do salonuDzięki lampie zawieszonej nad stołem możemy bardzo wyraźnie określić, w którym miejscu znajduje się strefa do spożywania posiłków; odpowiednio dobrane światło wprowadza w takim miejscu również bardzo ciekawy, w pewnym sensie intymny klimat. Dzięki temu przyjęcie czy nawet zwykły obiad może stać się czymś znacznie przyjemniejszym. Bardzo ważne jest zawieszenie lampy na takiej wysokości, aby światło swoim zasięgiem obejmowało cały stół – najbardziej optymalnym rozwiązaniem jest zwykle około 60-70 cm nad blatem stołu o szerokości 120 cm. Im szerszy blat, tym wyżej powinna być zawieszona lampa.

Sporo wygody może zapewnić nam lampa, której wysokość jest dowolnie regulowana – jest to obecnie bardzo popularne rozwiązanie na rynku. W przypadku pokoju dziecięcego taka lampa powinna być jedynie bardziej ogólnym źródłem światła, które następnie uzupełnimy dodatkową lampą ustawioną przy biurku czy łóżku. Bardzo ważny jest również wybór odpowiedniego klosza. W tym przypadku najlepszym rozwiązaniem będzie klosz otwarty, kierujący światło bezpośrednio w dół – na stół.

Do wyboru mamy klosze wykonywane z wielu różnych materiałów, co również jest bardzo ważne. Klosz wykonany z przeźroczystego materiału da nam bardziej rozproszone światło, podczas gdy metalowe ich odmiany – skupione na jednym punkcie. Wybór jest również bardzo ciekawy jeśli chodzi o sam wygląd takiego klosza; niektóre rzeczy tego typu dostępne obecnie na rynku mogą odznaczać się naprawdę fantazyjnymi kształtami. W chwili obecnej najpopularniejszym rozwiązaniem są lampy jednopunktowe, czyli takie, które posiadają wyłącznie jedno źródło światła. Na rynku znajdziemy jednak również ich wielopunktowe odmiany, które są bardzo praktycznym rozwiązaniem.Wielopunktowa lampa zawieszona nad masywnym stołem może również prezentować się bardzo atrakcyjnie i stanowić ciekawe urozmaicenie całego pomieszczenia.

Komentarze (1)

  • Simplyme (annamalorzata2020@yahoo.co.uk) | 29 października 2019

    Żyrandol do salonu powinien być odpowiednio dobrany pod kątem rozmiaru pomieszczenia. Mały żyrandol w dużym pomieszczeniu po prostu zginie, natomiast duża lampa wisząca w niewielkim pokoju możę przytłaczać i wybijać się na tle innych elementów wystroju. Polecam zwrócić na to uwagę.

    https://www.emag.pl/lampy-i-zyrandole/c

    Odpowiedz
Zostaw komentarz

Warto przeczytać