::MainImage::

Fachowe pranie kanap opiera się na zastosowaniu nowoczesnego sprzętu. Domowe metody prania tapicerki opierają się na problematycznym procesie ręcznego szorowania materiału. Nie jest to rozwiązanie lubiane szczególnie w przypadku bardzo brudnych tkanin. Dlatego zlecaną opcją jest skorzystanie z pomocy profesjonalnej firmy.

Specjalistyczne czyszczenie narożników jest regularnie zamawiane przez właścicieli powierzchni biurowych, które chcą zadbać o czystość w swoich powierzchniach biurowych. Działanie takie ma na celu zwiększenie komfortu pracowników, ale również zadbanie o zdrowie oraz bezpieczeństwo personelu. Niektórzy klienci, którzy odwiedzają placówki firm, zwracają uwagę na każdy szczegół. Jeżeli kanapa będzie zaniedbana lub co jeszcze gorsze będzie miała widoczne plamy po napojach, klient może uznać to za przejaw niekompetencji.

Jak wygląda pranie tapicerki metodą ekstrakcyjną?

Proces prania tapicerki metodą ekstrakcyjną polega na zastosowaniu wiedzy naszych pracowników oraz profesjonalnych maszyn. Procedura czyszczenia składa się z kilku etapów, każdy krok jest równie ważny. Oto jak przebiega cały proces:

  1. Rozpoznanie – przeszkolony pracownik na samym początku przystępuje do rozpoznania materiału, z którego wykonana jest tapicerka. Dzięki tej wiedzy może dobrać odpowiednią metodę prania oraz najskuteczniejszą metodę czyszczenia. Następnie pracownik gospodaruje sobie przestrzeń niezbędną do pracy.

  2. Odkurzanie kanapy – przed rozpoczęciem prania fachowiec przystępuje do bardzo skrupulatnego odkurzania całej kanapy. Usunięte zostają wszystkie okruszki, piasek oraz sierść. Takie zanieczyszczenia są bardzo szkodliwe dla materiału, ponieważ przyspieszają proces przecierania się materiału.

  3. Miejscowe odplamianie – jeżeli na tkaninie pozostały jakieś miejscowe zabrudzenia, takie jak np. plamy po winie, fachowiec rozprowadzi mocniejszy środek. Odplamiacze stosowane są wyłącznie na powierzchnię plamy.

  4. Pranie tkaniny – fachowiec rozprowadza specjalny środek piorący. Tapicerka jest delikatnie szorowana, co umożliwia wniknięcie detergentu w głębokie warstwy materiału. Zaschnięty brud zostaje rozpuszczony. Nadmiar wilgoci oraz zanieczyszczenia zostają odessane przy pomocy ekstraktora ciśnieniowego. Oznacza to pozbycie się uporczywych zabrudzeń oraz skrócenie czasu schnięcia materiału. Po czyszczeniu meble są lekko wilgotne.

Po zakończonym praniu wykładzin tkanina jest lekko wilgotna. Czas w jakim tkanina powinny być sucha to kilkanaście godzin. Na czas schnięcia wpływa pora roku. Możesz skrócić cały proces poprzez otworzenie okna.

Profesjonalne czyszczenie kanapy – dzieci a roztocza

Dzieci to urodzeni wędrowcy. Każdego tygodnia odkrywają nowe szlaki w swoim własnym domu. Podczas okresowych obchodów są one szczególnie narażone na kontakt z niebezpiecznymi mikroorganizmami, które znajdują się w niepranych kanapach. Pomimo częstych prób rodziców niedostępna dla domowych metod warstwa zanieczyszczeń wciąż znajduje się w głębokich warstwach materiału. Możesz ją usunąć, zamawiając dostosowane do Twoich potrzeb pranie wykładzin.

Profesjonalne pranie kanap to połączenie praktyki oraz technologii. Nowoczesne maszyny do prania w połączeniu z nowoczesnymi detergentami, potrafią usunąć nawet niewidoczne gołym okiem zabrudzenia. Likwidując brud, pozbywasz się alergenów, które mogą mieć niepożądany wpływ na zdrowie Twoje i Twojej rodziny.

Miłośnicy psów najlepiej zdają sobie sprawę z tego, jak męczącym zadaniem jest utrzymanie czystości w Twoim domu zamieszkałym przez psa lub kota. Sierść jest w takim przypadku nieodłącznym elementem wystroju wnętrz. Wyeliminowanie jej wymaga sporej ilości pracy. Warto zapewnić zwierzętom domowym najlepsze możliwe warunki do życia poprzez regularne czyszczenie narożników. Tutaj znajdziesz ofertę firmy działającej na warszawskim Mokotowie: https://pranie-tapicerki-warszawa.pl/mokotow/. Zobacz ceny oraz dokładny opis usług.

Czy regularne pranie kanapy pomaga alergikom?

Funkcjonowanie alergika może być nieco trudne. Objawy alergii dają się we znaki, przeszkadzają w codziennych czynnościach. Zapewne każdy osoba cierpiąca na alergię przykłada znaczną wagę do utrzymania czystości na wysokim poziomie. Profesjonalne czyszczenie narożników to usługa, która może w sposób znaczący podnieść jakość życia.

Kanapa jest bardzo lubianym elementem wystroju naszych domów oraz biur. Sprawia ona, że zimne wnętrza stają się znacznie bardziej przyjemne i ciepłe. Co więcej, wykładzina może stanowić również nierozłączny element stylistyczny. Szeroki wybór wzorów sprawia, że nawet najbardziej wymagający projektanci potrafią znaleźć dla siebie odpowiednią tkaninę.

Materiały zachwycają swoimi kolorami przez znaczny czas pod warunkiem, że dbamy o ich pielęgnację. Wypada pamiętać o tym, że wykładzina, która zostanie uszkodzona, straci swój wygląd. Z czasem pojawią się plamy, a włókna staną się mniej przyjemne w dotyku.

Samodzielne pielęgnowanie tapicerki jest zadaniem problematycznym. Zaawansowana oferta jest realizowana bez ostrzeżenia w przeciwieństwie do samodzielnej pielęgnacji, która wymaga sporej ilości czasu. Jest to uporczywe szczególnie w okresie świątecznym, gdy przeważnie wykonujemy wielkie porządki. Ten czas chcielibyśmy spędzić czas z rodziną. W takiej sytuacji jednym z najczęściej polecanych rozwiązań jest skorzystanie z oferty fachowej firmy oferującej czyszczenie wykładzin.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz

Warto przeczytać