Jeśli ktoś planuje remont domu albo mieszkania nie zawsze będzie mógł się z niego na jakiś czas wyprowadzić. W takim przypadku trzeba dobrze zaplanować pracę, ponieważ organizacja będzie podstawą udanego remontu.

Zakres planowanych zmian

Istotna kwestia to określenie zakresu zmian jakie ma wprowadzić remont. Jeśli będziemy chcieli lokum odświeżyć to sprawa jest prosta. Jeśli jednak remont będzie miał szerszy charakter to w takim przypadku będzie trzeba zdecydowanie bardziej skupić się na dobrym jego planowaniu. Trzeba pamiętać, że remont będzie między innymi ingerował w nasz plan dnia i wpłynie na nasze przyzwyczajenia. Aranżacja nowej kuchni zajmuje kilka tygodni, trzeba bowiem poczekać między innymi na przygotowanie zamówionych mebli. Łazienka również. W tym czasie jednak trzeba jakoś funkcjonować, spożywać posiłki, korzystać z łazienki. Dlatego trzeba zadbać o zmniejszenie trudności, których jednak w 100% nie da się uniknąć.

przykład adaptacji małego mieszkania duża przestrzeń w małym przytulnym mieszkanku

Jeśli Twoje aktualne mieszkanie nie spełnia Twoich wymagań, redakcja portalu glazurniczy.pl poleca ogólnopolską wyszukiwarkę mieszkań: https://sasiedzki.pl/nieruchomosci/mieszkania/malopolskie/krakow/bienczyce,jc?status=2&min_price=1&max_price=2400000&number_of_rooms=-1&view=min_list

Od czego zacząć?

Przygotowując się do remontu warto dobrze rozplanować pracę i dzielić je na kolejne pomieszczenia. Na początku remontu mamy dużo sił więc najlepiej będzie zaczynać od tych pomieszczeń, gdzie będzie trzeba poświęcić najwięcej czasu i będą to najbardziej brudne prace. Najlepiej więc realizować kuchnię i łazienkę. Jeśli zostawimy je na koniec to możę dojść do tego, że w ogóle z tego zrezygnujemy. Zanim rozpoczną się pracę trzeba będzie najlepiej odciąć od reszty pomieszczeń to pomieszczenie, które będzie remontowane. Staramy się zrobić to naprawdę dobrze, wykorzystujemy folie, taśmy, tektury. Nie ma sensu używać słabych materiałów i robić tego na szybko bo potem dojdzie do tego, że będzie trzeba sprzątać całe mieszkanie czy dom. Roznoszenie brudu to najgorsze w trakcie remontu.

Kuchnia

W przypadku remontu kuchni należy w innym pomieszczeniu przygotować sobie mini aneks, gdzie będzie lodówka, czajnik i to wszystko co będzie nam potrzebne do przygotowania podstawowych posiłków. Remont rozpoczynamy od wyniesienia i zabezpieczenia naczyń, zastawy stołowej, sprzętu AGD. Następnie trzeba demontować meble, przygotować podłogę do skucia i ściany. W przypadku problemów z instalacją trzeba również na początku je usunąć, ewentualnie rozprowadzić ją od nowa.

Łazienka

Remont łazienki jest bardziej uciążliwy. Najlepsza opcja to zostawienie do samego końca muszli klozetowej i umywalki. Następnie szybka wymiana na nową ceramikę na zakończenie. Oczywiście jest to możliwe jeśli dane przedmioty pozostają w takich samych miejscach. Gdy remont zakłada ich przeniesienie zostaje nam niestety korzystać z gościnności znajomych.

Pracę należy zacząć od demontażu wszystkich urządzeń armatury. Następnie skuwamy glazurę i terakotę. W przypadku niewielkich szkód na ścianach można je pokryć płytkami. Jeśli będą większe to należy je wypełnić tynkiem albo gipsem. By pozbyć się sprzętów niepotrzebnych na pewno przyda się odpowiedni kontener, który to ułatwi. Pamiętamy o tym, że wyrzucanie do śmietników pozostałości po remoncie jest karane mandatem i trzeba potem te śmieci samodzielnie usunąć. Jeśli wprowadza się w łazience poważne zmiany to najlepiej rozpocząć pracę od działania na instalacji hydraulicznej i elektrycznej.

Jeśli remontując mieszkanie jesteśmy zmuszeni w nim mieszkać to prace w kuchni i łazience będą najbardziej męczące. Duży remont najlepiej rozpocząć właśnie od nich, ponieważ dla codziennego funkcjonowania. Remont salonu, sypialni czy innych pokojów nie będzie już takie trudne. Jeśli chcemy remontować kilka różnych pomieszczeń na pewno warto to zrobić w trakcie jednego remontu kompleksowo.

Artykuł został przygotowany we współpracy z redakcją serwisu www.sasiedzki.pl

Komentarze (0)

Zostaw komentarz

Warto przeczytać